تبلیغات
کردوان سفلی - افول فوتبال در دهستان کبگان

افول فوتبال در دهستان کبگان

سه شنبه 11 فروردین 1394 16:48

نویسنده : حمید شاهین
چند سالی است که فوتبال دهستان کبگان و منطقه کردوان، از زیارت ساحلی گرفته تا شیخیان دچار افت فنی فاحش و حواشی و مشکلات فراوانی گشته است.
   در این نگارش مشکلات اخلاقی و فرهنگی فوتبال منطقه رو فاکتور میگرم و بیشتر به مباحث فنی خواهم پرداخت. 
   مبحثم را با این نکته آغاز می کنم تیم خوب و با کیفیت پرسپولیس کبگان قهرمان مسابقات نوروز 94 شد که شایستگی این عنوان هم داشتند. در همین جا به نوبه خودم این قهرمانی را به بازیکنان و کادر فنی و مردم کبگان تبریک می گویم.
نکته اصلی بحث مربوط به ترکیب یازده نفره این تیم در اکثر بازی ها به خصوص در دیدار نهایی است. در ترکیبی که شاید فقط یک یا دو نفر از جوانان بومی و ساکن روستای کبگان در زمین حضور داشتند. و 9 نفر دیگر از شهرستان های مختلف استان در قالب این تیم به میدان میرفتند. 
   البته این موضوع تنها مربوط به ترکیب این تیم نبود بلکه اکثر تیم ها از بازیکنان غیر بومی در ترکیب خود استفاده می کردند اما نه به این صورت و با این غلظت. 
   همه ده تیم شرکت کننده در این بازی ها فقط و فقط با هدف قهرمانی پا به مسابقات می گذارند که همین موضوع خود باعث بوجود آوردن مشکلات و حواشی و حساسیت کاذبی می گردد که ضرر آن متوجه فوتبال منطقه می گردد. 
   در هیچ جای دنیا و هیچ تورنمنتی چنین امری نیست که همه تیم ها فقط برای قهرمانی در بازی ها شرکت کنند. از مسابقات بزرگ بین المللی گرفته تا لیگ های شهرستانی فقط برخی تیم ها با هدف قهرمانی شرکت می کنند و دیگر تیم ها با توجه به بضاعت فنی و مالی اهداف مشخص و از پیش تعیین شده ای دارند مثل کسی تجربه ، بازی آبرومندانه، حفظ تیم در لیگ کسب سهمیه و از این قبیل موارد.
اما قهرمانی به چه قیمت و به چه شکل؟؟
آیا به قیمت نابودی فوتبالیست های بومی و ساکن روستا؟
آیا به قیمت نابودی فوتبال دهستان؟
  امسال شاهد قانون عجیب و غریبی در بحث بازیکنان بومی و غیر بومی بودیم؛ به گفته مسئولین برگزاری مسابقات هر بازیکنی که پدر یا مادرش ساکن یکی از روستاهایی باشد که تیم آن روستا در مسابقات شرکت دارد بومی محسوب می شود. برای مثال اگر بازیکنی مادرش متولد روستای کبگان باشد و در حال حاضر ساکن شهر دور افتاده ای مثل لالی استان خوزستان نیز باشد !!!بومی روستای شیخیان نیز محسوب می گردد!!!          این قانون باعث ناهنجاری ها و سوء استفاده های زیادی شده بود و اکثر تیم ها بازیکنانی رو  به عنوان بومی در ترکیب قرار می دادند که حتی برای یک بار هم پا به آن روستا نگذاشته بودند چه برسد که بومی محسوب شوند. غیر از این مورد بحث بازیکن غیر بومی بود که برخی تیم ها از سه یا چهار بازیکن غیر بومی بهره می بردند و هیچ عکس العملی از سوی مسئولین برگزاری مسابقات صورت نمیگرفت.  وقتی که یک روستا یا جمعیت صدو پنجاه نفر دو تیم را در مسابقات شرکت می کنند بایست هم شاهد چنین قضایایی باشیم. 
آیا براستی ظرفیت هر روستای دهستان کبگان دو تیم هست؟ 
آیا زیارت و اسماعیل محمودی و کردوان علیا ظرفیت دو تیم دارند؟ اگر جواب مثبت است پس چرا ترکیب این تیم ها پر است از بازیکنانی از خورموج و کاکی و دلوار و عامری و بنجو و بردخون و شهنیا و مل اشک و قباکلکی و دیلم و بنداروز و جاشک و مال قائد!!! و یا  هرجای دیگر.
   یک بار دیگر ترکیب این تیم ها را مرور کنید تا خود بهتر به عمق فاجعه پی ببرید.  
نه ظرفیت فوتبال روستاهای دهستان این همه تیم نیست .
   حساسیت های کاذب و عدم استفاده از بازیکنان بومی ساکن روستاها باعث شده که فوتبال منطقه رو به نابودی برود. 
   بازی های بی کیفیت و کم گل و پر از درگیری و فحاشی ثمره این تفکر و دیدگاه است. 
   ایا با خود پرسیده اید ظرف مدت ده سال گذشته چرا  دیگر بازیکنی همچون محمودی ها در لاور.
 ابراهیمی ها در کبگان. برادران بخشایی و عالی پور در زیارت. برادرن سعادت و ابراهیمی در کردوان سفلی. دریایی ها و کشاورز ها در اسماعیل محمودی و کمالی ها و کردوانی ها و در کردوان علیا دولاب ها در میته و کلا در سطح منطقه و دهستان پیدا نمی شوند. 
دلیلش رو بایست ما مربیان و پیشکسوتان دهستان پاسخ دهیم که فقط و فقط به فکر قهرمانی هستیم حتی به قیمت نابودی فوتبال منطقه. 
آیا میدانید تقریبا از صدو ده نفر بازیکنان فیکس این تیم ها فقط پنجاه تا شصت نفر و شاید هم کمتر بومی و ساکن دهستان کبگان بوده اند. 
چشم ها را بایست شست
جور دیگر باید دید.
کوچک همه علاقمندان به فوتبال دهستان کبگان :رضا محمدیدیدگاه ها : () 
آخرین ویرایش: سه شنبه 11 فروردین 1394 20:56اشوم روزی
یکشنبه 16 فروردین 1394 00:48
سلام خواهشی که ازتون دارم اقای محمدی لطفا مسائل یا انتقادی که در وب میشه را نشان بدین رفیق بازی رو بذارین کنار.تاپاره ای ازمشکلات حل شود.اگرانتقادات ثبت نشه ازوبلاگ دوستان همجوار استفاده میکنیم.باتشکر
پاسخ حمید شاهین : سلام.
بنده اکثر نظرات و نقدهای دوستان رو تایید می کنم به جز مواردی که به افراد توهین شده باشد.
اشوم سید
جمعه 14 فروردین 1394 11:48
سلام ببین اقای نسبتا محترم که ازهواداران مقاومت اولیا هستی تشکر من ازسلمان کردوانی17{حاج مرفر}بود مثل اینکه متوجه نشدین! ولی جا داره از س.ک ش8اولیا نیزتشکر کنم واقعا ازنظر فوتبال واخلاق تو منطقه حرف اول رو میزنه.ودر پایان برای منتقد درسال نو ارزو دارم که باتمرین های مکرر درنوشتن کلمات فارسی املا بیاموزد.خداحافظ دوستان
جمعه 14 فروردین 1394 00:25
خیلی جالبه سلمان کردوانی میاد پیام میذاره واز خودش تشکر و تعریف میکنه بعد بتلاش مینویسه فلانی. فلانی. اگه خوب بود که همه بازی هتتون نمیباختید و کاری میکرد. هرچه باریکن بی جمع کرده بوویید. همین سلمان داره التماس احمدوامید میکته که منو به مقتومت برگردونید.ر
پاسخ حمید شاهین : سلام. آقای کردوانی نیاز به تعریف کردن از خودش نداره. اینقدر راحت به دیگران تهمت نزنید.
اشوم سید
پنجشنبه 13 فروردین 1394 19:03
باسلام فقط خواستم ازبازیکن رویایی ومرداخلاق جناب سلمان کردوانی{اسماعیل محمودی}که درسالهای گذشته با زانودرد ودست شکسته درجامهای نوروز باتعصب حاضر میشد تشکرکنم.
محمدی
پنجشنبه 13 فروردین 1394 18:44
سلام نمیخوای به سوالات یا انتقادات جواب منطقی بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اقا رضا!!شماچی دوستان؟
پنجشنبه 13 فروردین 1394 11:19
باعرض سلام مجدد.یعنی شمابه عرض دارین در نابودی تیم شاهین درامسال وسالهای گذشته هیچ نقشی نداشتیدیه کم فکرکنی به جواب میرسی خواهش میکنم ازکلمه بنده حقیر.توهین.تهمت.استفاده نکن. یه سری انتقادوحقایق هست اقارضا! دیگران قضاوت کنند امیدوارم عیدسال نو به کام همه بوده باشه.خدانگهدار
عاشق فوتبال 17
چهارشنبه 12 فروردین 1394 22:06
اقای محمدی بزرگوار با فرمایشات شما موافقم
همه چیز برمیگردد به قانون برگزاری مسابقات اگر قانونی وضع میشد تا هیچ تیمی حق استفاده از بازیکن غیر بومی و همچنین از روستای مجاور استفاده نمیکرد تیمها بومی تر و بازیکنان بزرگتری تحویل جامعه ورزشی دهستان کبگان میشد خواهشمندیم همه مربیان و همه ورزشکاران خواهان برگزاری جامی باشند که فقط و فقط بچه های ان روستا در تیم حضور داشته باشند با تشکر از هییت های برگزارکننده جام درسالهای اینده
متشکریم

17 جاودانی جامهای گذشته س ک
میته
چهارشنبه 12 فروردین 1394 18:44
بعد هم فقط زورشون به میته میرسه. مثل سال قبل که ما از دو سهمیه غیر بومی استفاده کردیم و چاه حسین جمال از 6 بازیکن غیر بومی توی ترکیب خودش استفاده می کرد که حتی توی زمین همدیگه رو به شماره صدا میزدن.
جاتون خالی امسال رفتیم مسابقات زایر عباسی با وجود اینکه هر دوبازی رو در مقابل دو تیم قدرتمند باختیم ولی خوشحالیم که فوتبال بازی کردیم نه جر و دعوا. فوتبالی که بعد از باخت هم لذتبخش بود. توی این بازیها هم از سه بازیکن زیر 15 سال روستا استفاده شد تا کسب تجربه کنن.
هم ولاتی
چهارشنبه 12 فروردین 1394 15:27
اقای محمدی تا شما تو این فوتبال ولات هستید خیالت جمع که باترسی که ازتیم های منطقه داری تیم هیچ نتیجه ای نخواهد گرفت.تورا جان حمیدبرو ازاین فوتبال مردونه راستی کاپ بی امتیاز ترین تیم رو برو بگیر ازهییت سرمربی باتعصب!
پاسخ حمید شاهین : سلام. چند سال رو بنده مقصر اعلام می کردید. امسال بایست شما وامثالهم جواب مردم کردوان سفلی را بدهید با انتخاب بازیکنان غیر بومی و بومی مهاجر. بنده هیچ نقشی در ترکیب و انتخاب بازیکن نداشتم. مشکل فوتبال کردوان رو بایست جای دیگر جستجو کرد. تا کی میخواهید از روی بغض و کینه صحبت کنید. آدمی که خودش رو به خواب زده رو نمیشه از خواب بیدار کرد.
محمدی
چهارشنبه 12 فروردین 1394 14:47
باعرض سلام و ادب خدمت همه فوتبال دوستان دهستان کبگان درابتدا جاداره تشکرکنم ازمدیرمحترم این وبلاگ ورزشی چندسوال دارم ک امیدوارم باجواب منطقی روبرو شویم 1.تیم شاهین.ک که بر گرفته از2روستاست که جمعیت ان نزدیک به1000نفرمیباشدچندنفربومی ساکن روستادرترکیب فیکس قرار دارندوچندنفرذخیره؟ 2.برادران سعادت ازبهترینهای فوتبال دهستان بودن وهستن که شما اقای محمدی باس بانی اخراج انهااز تیم شدین درسته اقا؟ ودرپایان تشکروتجدیداحترام.
محمدی
چهارشنبه 12 فروردین 1394 14:44
باعرض سلام و ادب خدمت همه فوتبال دوستان دهستان کبگان درابتدا جاداره تشکرکنم ازمدیرمحترم این وبلاگ ورزشی چندسوال دارم ک امیدوارم باجواب منطقی روبرو شویم 1.تیم شاهین.ک که بر گرفته از2روستاست که جمعیت ان نزدیک به1000نفرمیباشدچندنفربومی ساکن روستادرترکیب فیکس قرار دارندوچندنفرذخیره؟ 2.برادران سعادت ازبهترینهای فوتبال دهستان بودن وهستن که شما اقای محمدی باس بانی اخراج انهااز تیم شدین درسته اقا؟ ودرپایان تشکروتجدیداحترام.
فوتبالسیت روستای دهستان کبگان
چهارشنبه 12 فروردین 1394 02:49
سلام آقای محمدی ..احسنت واقعا حرف دل ما جوونها رو زدی..تیمای ما فقط به قهرمانی فکر میکنند و اصلا به جوونای ولات اطمینان ندارن و یا اگه دارن خیلی کم واسه همین بیشتر مواقع شاهد این هستیم که غیر بومی و بازیکنی که هنوز هیشکی فوتبالشو ندیده که اصلا فوتبال حالیش میشه یا نه رو به ما ترجیح میدن.....حالا میخوام از سرمربی های تیم ها که با عرض معذرت اینو میگم شاید دو یا سه تیم باشن که سرمربیشون با کیفیت و فوتبال شناس باشه....آقای سرمربی مگر ما همان بازیکنانی نیستیم که شما در بازی های دوستانه به ما میدان میدهید چرا بازی های عید که میرسد نگاهتان را سمت غیر بومی ها میکنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
علی
سه شنبه 11 فروردین 1394 22:36
حق با شماست جناب محمدی احسنت بر تیزبینی شما من امسال شاهد چند بازی بودم بعنوان تماشاگر چهره هایی در تیم ها بود که هیچ وقت در دهستان ندیده بودم
خانه دوست کجاست
سه شنبه 11 فروردین 1394 17:57
عجب دنیاییست!
در کله پزی ها هم 'زبان' از 'مغز' گرانتر است،درست مثل جامعه ای که چرب زبان ها از عاقلان ارزشمندترند...
سلام
پیش من هم بیاین خوشحال میشم
خانه دوست کجاست
سه شنبه 11 فروردین 1394 17:53
عجب دنیاییست!
در کله پزی ها هم 'زبان' از 'مغز' گرانتر است،درست مثل جامعه ای که چرب زبان ها از عاقلان ارزشمندترند...
سلام
پیش من هم بیاین خوشحال میشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.