تبلیغات
کردوان سفلی - دل نوشته ای از غلامرضا حسینی شاعر دیار کردوان

دل نوشته ای از غلامرضا حسینی شاعر دیار کردوان

یکشنبه 16 فروردین 1394 13:59

نویسنده : حمید شاهین
کردوان را می شناسید ؟کردوان را با فایز می شناسند کردوان را با دکتر حسن زاده می شناسند کردوان را بادکتر علی دهدار می شناسند وکردوان را با دکتر علی فیاض می شناسندوده ها مدیر ورییسی که تحویل جامعه داده می شناسند آری همه اینها ریشه در اصالت کردوان دارنداگر نمی شناسید بشناسید وبدانید که کردوان بیش از ۷شهید تقدیم انقلاب کرده واولین مدرسه ابتدایی روستایی در این روستاه راه اندازی شده  ۰۰چه شده است که الان کردوان جاده درست وحسابی نداره چه شده است که کردوان تلفن ثابت نداردویرانی کردوان از چیست ؟از بی توجهی مسؤلین یا هجرت وعشرت طلبی مردمش آمدورفت مسؤلین کم نبوده ده ها استاندار صدها فرماندار وچندین نماینده هرکسی آمده ساز خود زده ومردم را با با سازخود رقصانده ودیده بر مشکلات بسته ورفته اند آیا این جاده را ندیده اند که عرضش تنها ضرفیت یک ماشین بیشتر ندارد وبیشتر جاهاش فرسوده شده آیا واقف نیستند بیشتر تابستان بعلت ضعف برق کولرها خاموش است و این را برای مسؤلین درج نموده ام که خود نیز یکی از آنهایم کاش درد مردم بیشتر درک می کردیم ولی صد حیف خود نیز غافلیم واما افراد مسؤل ادارات از کردوان ۱ غلامعباس حسینی مدیر عامل اداره گاز بوشهر ۲ علی منصوری شهردار دیر ۳ عبدالله کشاورز رییس اداره مخابرات خورموج ۴حسن محمدی رییس اداره ثبت احوال دیر 5 برادرا زارعی حاج ماشاالله وزایر علی که از بزرگان وخوبان هستند ۶ بنده حقیر مسؤل مخابرات شهرستان جم 7رضا رستمی رییس بانک صادرات بنک وده نفر دیگر که در این خاک ومیهن عزیزمان مشغولند آری این است کردوان


دیدگاه ها : () 
آخرین ویرایش: جمعه 1 خرداد 1394 00:25عبدا...
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 09:51
سلام کردوان مدیون شهداست که بخاطر دفاع از ناموس وخاک این مرز وبوم خون خود را اهدا کردند که همه تا ابد بهشون افتخار میکنند خوب میدانیم که هرگز دنبال پست ومقام نبودند.
ولی جاداره یه خسته نباشید نیز به دکترین ومهندسین نامبرده بگیم امیدواریم ازپست ومقامی که دارید راضی باشید. خدانگهدار
بنده خدا
دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 09:44
متاسفم برای افرادی كه همه ناكامی ها، تابسامانی ها و بی عدالتی ها را به حساب افراد تحصیلكرده میگذارند.
این بندگان خدا وظیفشون نیست كه چاله چوله های جاده كردو را پر كنند بلكه در هركدام در هرمسئولیتی كه هستند مشغول خدمت به مردم هستند حالا به هر نوعی، یكی معلم هست، یكی پزشك هست، یكی كارشناس هست، یكی مهندس هست، یكی وكیل هست وغیره.
عمران و آبادی روستا و اشتغال جوانان بیكار كه دست این بندگان خدا نیست. این بندگان خدا هم تا جاییكه برایشان میسر بوده كمك كرده و میكنند. لازم نیست كه در بوق و كرنا كنند كه شما بدونید. اونایی هم كه باید بدونند میدونند.
به عنوان مثال آموزش و پرورش استعداد های نهفته در روستا ها از مهمترین كارهاییست كه معلمین در روستا انجام میدهند كه ممكن است كه به چشم نیاید ولی اثر اون در آینده خواهد بود. حالا ما بشینیم بگیم كه فلانی معلم شده نقشی در عمران و آبادی روستا نداره. چه بسا همین افرادی كه ازشون نام برده شده ثمره تلاش معلمان دلسوزی هستند كه بیست تا سی سال پیش زحمت های زیادی را در روستا این راه متحمل شده اند.
مثال دیگر اینكه ممكن است یك نفر تحصیل كرده نویسنده باشد. آیا ما باید بگوییم كه نویسنده نقشی در عمران و آبادی روستا ندارد.
آقای غلامعباس حسینی یا آقایان دیگری را كه نام برده شده كه مسئول نابسامانی، بی عدالتی و ناكامی های ما نیستند.

یكی از علل عقب ماندگی ماها همین طرز فكری است كه در بعضی از این نظرات مشاهده می كنیم.
اینشالله خدا به همه ماها این شایستگی را بدهد كه بتوانیم منصفانه در مورد دیگران إظهار نظر و قضاوت كنیم و .......
در پناه حق سرافراز باشید
جمعه 11 اردیبهشت 1394 18:24
همانگونه که در خبرها شنیدید عملیات گازرسانی به کردوان و زیارت و روستاهای دیگر تیر ماه آغاز میشه در حالیکه بردخون هنوز کامل گازرسانی نشده روستاهای بحیری و محمدآباد چسبیده به شهر خورموج با جمعیت چند هزار نفری مقارن با کردوان گازرسانی میشه آیا این خدمت نیست؟ آیا این خدمت ارزشمند نیست ، شاید هم مردم کردوان همچنان بخوان سیلندر گاز رو با مشقتاش تهیه کن یا در زمستونا با زجر و زحمت نفت گیر بیارن ولی حاضر نشن لوله کشی کنن یه عمر راحت باشن
کردوان
چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 09:39
باسلام مجدد
اقای ظرفیت وافتخار!
اگرمشهدرفتید حتمآبعداز زیارت به موزه حرم یه سر بزنیدببینید چه هدایاومدال قهرمانی به موزه حرم اهداشده از سرتاسرجهان.مفتخر واقعی اوناهستند.
از اقامجیدنیزبخاطرجواب منصفانه تشکرمیکنم
ّاکثر دکترین نامبرده ازوالدین خود بدورندحتی ازلطف یک تماس ونمیدانند انهاسالم هستند یان!
ایا این مدرک ها وپست وسمت ها ارزش دارد!؟
ولات وهمولاتی ومشکل ها به هیچ خانواده و والدین چی؟ متآسفم
درپایان التماس دعا
شنبه 5 اردیبهشت 1394 10:17
سلام از این چرت و پرت ها كه بعضی افراد نگاشته اند اصلا خوشم نمیاد. برید فكر نون كنید كه خربزه آبه. بابا پیشرفت روستا و گسترش امكانات اون چه ربطی به این افراد نامبرده داره؟ اونا خودشون دارند امرار معاش می كنند و مثل بقیه مردم و مسئولین دارند زندگیشون میكنند. مگه شما دولت ندارید ؟ مگه نماینده ندارید؟ این كارهایی كه شما میگید مثل درست كرده جاده روستا به هیچ وجه من الوجوه درست نمیشه چرا كه هیچ نفعی برای دولت نداره به قول مسئولین توجیه اقتصادی نداره . مردم محروم و مستضعف كیلو چنده؟
پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394 23:59
سلام ، ظرفیت صحیح است نه ضرفیت ، سعی کنید کلمات رو صحیح بنویسید مخصوصا دوستانی که تو ادبیات فارسی تخصص دارند ، سالهاست که خبری از نوسان برق نیست چه برسه به قطعی برق انصاف به خرج بدین کنتورهای برق تک فاز به راحتی دو کولر رو جواب میده ، مردم کردوان وقتی خودشون هیچ تلاشی نمیکنن چه توقعی از دوستان دارید نمیتونن کار و زندگیشون و مسئولیتشون رو رها کنن بیان کردوان رو آباد کنن در حالی که خودشون حاضر نیستن دو متر زمین شوره زار رو بدن مدرسه ای بسازن یا چند متر جاده بکشن ، ازمتولیان امر در روستا بپرسید آیا دوستان ذکر شده به آنها کمک کرده اند یا خیر؟ در جواب دوستمون باید بگم هیچ کس اصالتشو انکار نمیکنه وخود شما به عینه بارها دیده اید نامبردگان به هر بهانه ای و در مراسمهای مختلف درزادگاهشون حاضر شده و حاضر هم میشوند و قطعا به زادگاهشون افتخار میکنن چنانکه بزرگانی چون دکتر علی شریعتی و ... هم روستا زاده بوده اند
کره دوان
چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 16:03
سلام پیشرفت کردوان یک کم هم بستگی به کسانی که نامبرده هم داره چرا ما کردوانیها همش دروغ خودمون میدهم مگه اون روستاهایی که پیشرفت کردن همه کارا رو شورا و دهیار انجام دادن نه برادر اونهابی که قبلا جزء روستا بودن مثل روستای زایر عباسی ، درازی، سناء، و ... به جایی رسیدن هم دست روستا گرفتن الان شما به روستا کردوان علیا نگاه کن ب زیارت ساحلی نگاه کن مگه این ها مثه روستا خودمون آدم های سطح بالایی تو استان ندارن پس چرا الان جاده خورموج به ولات مثه جاده موتور کراس نیم طرفه و پر از گود هست مگه این آقایان سالی یکبار به ولاتشون سر نمیزنن پس چرا از یکم برششون استفاده نمیکنن پس لطفا اسم بزرگان نیارید ما تو روستا کردوان هر چی داریم از زحمات شورا و دهیار مون داریم نه بیشتر نه کمتر
موفق و موید باشید.
ولایتم کردوان
سه شنبه 1 اردیبهشت 1394 23:20
آقا یا خانم کردوان واقعا تفاوت افتخار و خدمت گذاری را میدانی چیه .
عزیزانی که آقای حسینی از آنان نام برده اند مایه افتخار کردوان هستند .
کجایی مطلب ذکر شده که اینها به کردوان خدمت کرده اند که حضرتعالی فقط انتظار خدمت داری .
بنده به شخصه با پرفسور حسن زاده ( دارای فوق دکترا نفت و استاد تمام وقت دانشگاه کلگری کانادا ) همکلام شده و این افتخار را داشتم که از ایشان در این خصوص صحبت کنم لیکن مجال و فرصت برای نخبگانی همچون حسن زاده حتی برای سرزدن از دید خاک پاک کردوان هم داده نمیشه.
علم و دانش ایشان (تالیفاتشان در دانشگاههای شریف و امیر کبیر و تهران جز دروس اختصاصی رشته نفت بوده ) هیچ کاربردی در روستای ما ندارد .
انشالله در نظرات خود تجدید نظر فرمایید.
با اتحاد و همدلی مردم در روستای کردوان اعم از سفلی و رییسی و علیا پیشرفت عمرانی را شاهد خواهیم بود.
تا زمانی که ما در عسلویه انتظار کار اداری داریم و حراست را به شغل های فنی ترجیح میدهیم و دنبال درس و دانشگاه نباشیم پیشرفت بی پیشرفت.
در پایان کوتاه ترین دعا برای بلندترین آرزو :
اللهم عجل لولیک الفرج
همولاتی
چهارشنبه 19 فروردین 1394 18:39
پیشرفت به چه معنی ؟آیا پیشرفت صرفا توسعه فیزیکی روستا ست؟متاسفانه از دیدگاه دوستان پیداست که هنوز فاقد بینش فرهنگی درستی هستیم .آیا منظور شما از جامعه فقط کردوان هست؟عجیب است.شما که چشم پیشرفت روستا را دارید چرا اینگونه قضاوت می کنید.یکی از شاخصه های پیشرفت هر اجتماعی تعداد افراد تحصیل کرده است .اگر پیشرفت این عزیزان انگیزه ای در ما ایجاد نکرده است ضعف از خود ماست .ایجاد انگیزه در جوانان (البته اگر فقط کارشان کنار خیابان ایستادن وسایه دیوارنشستن نباشد) بزرگ ترین خدمت است .آیا اینان با پارتی به این درجات رسیده اند؟فقط تلاش وپشتکار شخصی ولیاقت بوده است.کمتر تحصیل کرده و صاحب حرفه ای در کردوان هست که بیکار باشد ونیاز به معرفی به شرکت یا سازمانی داشته باشدالبته استخدام وبه کارگیری هم شرایط وساز وکار خاص خود را داردواین گونه نیست که شما فکر می کنید.
مجید
چهارشنبه 19 فروردین 1394 13:08
هر کدام از عزیزانی که نام بردید محترم و عزیزند اما....
اما چه سود که هیچ گونه تلاشی از طرف عزیزان جهت پیشرفت روستا صورت نگرفته و به جرات میگویم که میتوانستند بکنند ولی نکردند.
حالا هم اگر حرفه ای دارند که معروف و مشهورن فقط و فقط افتخار اون برای خودشان هست و لاغیر و چون زحمت کشیده اند حتما لیاقت گرفتن چنین پست هایی هم بوده اند .
انسان ها موقعی باعث افتخارند که مفید فایده و خدمت رسان جامعه خود باشند نه اینکه سمتی داشته باشند وبه صرف داشتن پست و مقام های استانی یا کشوری شناخته شوند.
بنده به شخصه با نظرات اقای حسینی مخالفم
بی طرف
چهارشنبه 19 فروردین 1394 09:43
در پاسخ آقا یا خانم از کردوان

سوال سوم شما خیلی بی معنی هست شما فکر میکنید دکتر یا مهندس یا کارشناس روستا حتما از طریقی باید 10 نفر را سر کار ببرد !!!!!!!!!!چقدر دیدگاه سخیفی داریم که این توقعات را به بار می آورد.
جو حاکم بر روستای کردوان اجازه نداده که افراد تحصیلکرده این چنینی مسئولیتی در روستا داشته باشند
در هر روستایی جوانان تحصیل کرده معمولا به دلیل نبودن کار و بستر لازم مهاجرت کرده اند و از کسی که در روستا یا شهر نیست توقع چندانی نمیرود
جهت تنویر افکار دوستان عرض مینمایم افراد تحصیلیکرده به مقتضیات سطح سواد خود مجبور به مهاجرت هستند و آنهایی که در روستا هستند هم به دلیل جو حاکم بر روستا که عموماً عوام هستند جایگاه این افراد را به افرادی داده اند که شایسته و لیاقت مسئولیت روستا را ندارند .
کردوان
سه شنبه 18 فروردین 1394 14:16
باعرض سلام و ادب واحترام وخداقوت خدمت شمااقای حسینی وهمه دکترین ومهندسین زحمت کش نامبرده ازولایت:
بنده حقیرچندسوال خدمت جناب حسینی وهمه دوستان دارم.
1.ایادکتران ومهندسین نامبرده ازجناب حسینی تابه حال درکوچک ترین موردیامشکل بکار روستاامده اند؟؟
2.ایا درمسائل پیشرفت ولات تابحال حتی به ان اندیشه اند؟
3.ایادرموارد اشتغال جوانان روستا تابحال حداقل10نفررابه شرکت ها یاپروژهامعرفی کرده اند؟
4.ایا اصلا اگر از انها سوال شوداصالتاکجایی هستید به روی خود میارند کردوان محروم از امکانات و...؟
ودرپایان ارزوی اخرت بخیری برای قشر بیکار.کارگری.مهندسی ودکتری را ازخداوند متعال خواستارم. بدرود
کردوان
سه شنبه 18 فروردین 1394 14:16
باعرض سلام و ادب واحترام وخداقوت خدمت شمااقای حسینی وهمه دکترین ومهندسین زحمت کش نامبرده ازولایت:
بنده حقیرچندسوال خدمت جناب حسینی وهمه دوستان دارم.
1.ایادکتران ومهندسین نامبرده ازجناب حسینی تابه حال درکوچک ترین موردیامشکل بکار روستاامده اند؟؟
2.ایا درمسائل پیشرفت ولات تابحال حتی به ان اندیشه اند؟
3.ایادرموارد اشتغال جوانان روستا تابحال حداقل10نفررابه شرکت ها یاپروژهامعرفی کرده اند؟
4.ایا اصلا اگر از انها سوال شوداصالتاکجایی هستید به روی خود میارند کردوان محروم از امکانات و...؟
ودرپایان ارزوی اخرت بخیری برای قشر بیکار.کارگری.مهندسی ودکتری را ازخداوند متعال خواستارم. بدرود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.